Views: 588292
Today: 147
Partners
NASU UzhNU ISP BITP
Центр колективного користування приладами
«Лазерний спектроскопічний комплекс»

foto1 foto1

Центр колективного користування приладами (ЦККП) „Лазерний спектроскопічний комплекс” створено на базі Інституту електронної фізики НАН України з метою найбільш раціонального використання унікального та коштовного наукового обладнання.

Головним призначенням ЦККП є розвиток інфраструктури спільного користування наукоємним науковим обладнанням Національної академії наук та надання науково-технічних послуг всім зацікавленим вітчизняним та закордонним організаціям. Іншими, не менш важливими, функціями Центру є:

- сприяння Інституту у виконанні відомчих і державних цільових наукових та науково­технічних програм і проектів за визначеними пріоритетними тематичними напрямами наукових досліджень і науково­технічних розробок;

- залучення студентів, магістрів, аспірантів та молодих вчених до науково­дослідних та дослідно­конструкторських робіт;

- проведення спільних наукових досліджень вітчизняними та іноземними науковими установами та вищими навчальними закладами;

- сприяння міжнародному науково­технічному співробітництву.

Основними науковими напрямами ЦККП «Лазерний спектроскопічний комплекс» визначені такі:

- фізика процесів взаємодії лазерного випромінювання з речовиною у різних агрегатних станах;

- фізика нелінійних процесів;

- фізика низьковимірних систем, мікро- та наноелектроніка;

- напівпровідникове матеріалознавство.

foto1

1. Будова комплексу

До складу ЦККП «Лазерний спектроскопічний комплекс» входять:


з/п
Назва
приладу
Фірма-виробник,
країна виробництва
1. Твердотільний імпульсний гранатовий (Nd:YAG) лазер (генератор+підсилювач) модель LF117 (LF117.pdf) Солар ТИИ (Solar TII), Білорусь
2. Автоматизований імпульсний переналаштовуваний титан-сапфіровий (Ti:Sapphire) лазер модель CF 131A (CF131A.pdf) Солар ТИИ (Solar TII), Білорусь
3. Монохроматор / Спектрограф з компенсацією астигматизму модель MS7504i (MS750.pdf) Солар ТИИ (Solar TII), Білорусь
4. Спектрометр з компенсацією астигматизму модель SL40-2-3648USB (SL40-2.pdf) Солар ТИИ (Solar TII), Білорусь
5. Камера цифрова серія HS 101H (Цифрові камери.pdf) Hamamatsu, Японія
6. Детектор фотоелектронний помножувач PMT R928 (200 нм – 1000 нм) (Детектор ФЭУ, модель PMT R928.pdf) Hamamatsu, Японія
7. Радіометр «Альфарад плюс – АР» з автономною повітродувкою (Радіометр «Альфарад плюс»., Сертифікат калібрування Альфарад Плюс)

2. Порядок надання послуг:

    2.1. Наукові установи та організації НАН України, які мають потребу в проведенні досліджень на ЦККП „Лазерний спектроскопічний комплекс”, два рази на рік до 15 січня і до 15 червня подають у письмовому вигляді до Інституту електронної фізики НАН України заявки на кількість годин, строки та види досліджень, що потребують використання зазначеного комплексу.

    2.2. Інститут електронної фізики НАН України затверджує загальний розподіл між замовниками робочого часу, відведеного для колективного користування комплексом.

    2.3. Директор Інституту електронної фізики НАН України своїм наказом затверджує графік роботи ЦККП, встановлює кількість робочих змін на робочий день із урахуванням режиму роботи Інституту електронної фізики НАН України і потреб вчених НАН України у використанні комплексу.

    2.4. При плануванні часу роботи ЦККП дирекція керується пропорціями, вказаними в розпорядженні Президії НАН України №322 від 28.04.2004 року: 3:3:2 (для 8 годин робочого часу), де відповідні цифри визначають час роботи для потреб Інституту електронної фізики НАН України, для інших установ та організацій НАН України (безкоштовно) та платного використання в інтересах установ, підприємств та організацій, які не перебувають у віданні НАН України, згідно з чинним законодавством. Використання часу „Лазерного спектроскопічного комплексу” реєструється в журналах, форма заповнення яких встановлюється керівником ЦККП.

    2.5. При плануванні використання часу роботи Приладу з іншим співвідношенням часу для власних потреб та платних послуг дирекція виходить з того, що час безкоштовного колективного користування Приладом залишається незмінним.

    2.6. Платні послуги з використанням Приладу ЦККП НАН України для потреб інших замовників надаються згідно чинного законодавства України.

    2.7. Інститут забезпечує всі витрати, пов’язані з використанням наукового обладнання ЦККП.

    Контакти: Тел. (0312) 64-72-52, (0312) 64-72-53, E-mail: alekgomonai@gmail.com

Copyright © 2019 Institute of Electron Physics. National academy of sciences of Ukraine. All rights reserved. Designed by Robert.