Відомості про конференцію

Міжнародна конференція молодих вчених та аспірантів ІЕФ є науковим форумом, що проводиться на базі Інституту електронної фізики (ІЕФ) НАН України. Тематика конференції охоплює широке коло найактуальніших проблем сучасної фізики. Хоча основи конференції закладено ще в 1993, 1996 рр., офіційною датою започаткування конференції вважається 2001 рік.

Викликаний інтерес до конференції з боку молодих науковців та прагнення до спілкування зі своїми колегами зумовили регулярність проведення конференції. З 2001 року конференція молодих вчених та аспірантів ІЕФ на базі Інституту електронної фізики НАН України стала проводитись регулярно з інтервалом у два роки. Започаткований науковий форум став стрімко набирати популярності, щоразу збираючи ширшу аудиторію молодих науковців з різних міст України.

Зростання авторитету молодого академічного закладу – Інституту електронної фізики НАН України, суттєво вплинуло на розширення географії учасників наукового форуму. Невдовзі конференція набула статусу Міжнародної. В останні роки постійними учасниками конференції є молоді науковці з провідних наукових центрів Росії, Білорусії, Угорщини, Італії, Німеччини, Чехії, Словаччини. Це створило передумови для проведення на базі Інституту ряду інших міжнародних наукових конференцій. Проте, міжнародна конференція молодих вчених та аспірантів ІЕФ посідає провідне місце за масштабами (кількістю учасників) серед конференцій з фізики, що регулярно проходять в м. Ужгороді.

В останні роки до традицій конференції увійшло запрошення для доповіді провідних в своїй області досліджень вчених. На нашу думку, це повинно посприяти ознайомленню молодих науковців й з іншими актуальними напрямками сучасної фізики.

Конференція молодих вчених та аспірантів ІЕФ надає можливість кожному учаснику заявити про себе, як про перспективного науковця. Сподіваємось, що відбір та нагородження найкращих доповідей і наукових робіт, що проводиться в рамках конференції, буде цьому додатковим стимулом.

Аналіз авторського складу доповідей конференцій дає змогу відмітити тенденцію до проведення спільних досліджень вченими з наукових закладів різних країн з участю молодих вчених – учасників конференцій. Щиросердечно сподіваємось, що кожен учасник конференції знайде тут однодумців, що стане вагомим кроком на їх науковому шляху та посприяє започаткуванню перспективних спільних робіт та проектів.